Офіс Генерального прокурора ініціює зміни до законодавства щодо виконання кримінальних покарань
16.01.2020

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка звернувся до Міністра юстиції України Дениса Малюськи із пропозицією переглянути низку нормативно-правових актів, які регламентують діяльність установ виконання покарань та попереднього ув’язнення. Зазначені документи не відповідають європейським нормам та не враховують практику Європейського суду з прав людини.

Зокрема, Офіс Генерального прокурора пропонує збільшити норми площі для взятих під варту з 2,5 кв м на особу до 4 кв м. Також потребує вирішення питання забезпечення дотримання прав засуджених на працю та її належної оплати. Крім того, необхідно звернути увагу на проблему виконання судових рішень, за якими призначено покарання у виді арешту або позбавлення волі особам, які на момент набрання рішеннями суду законної сили не перебували під вартою. Так, за кілька останніх років у державі своєчасно не виконано понад 800 вироків судів стосовно 838 осіб.

Також потребує змін, доповнень та конкретизації план реформування пенітенціарної системи, який необхідно привести у відповідність до міжнародних стандартів переліку прав в’язнів та гарантій їх захисту.

кількість переглядів: 1224