Прокурори Офісу Генерального прокурора повідомили про підозру двом працівникам патрульної поліції через побиття затриманого
16.01.2020

Спеціалізований підрозділ Офісу Генерального прокурора з протидії катуванням та іншим порушенням прав людини з боку правоохоронців розпочав системну роботу з притягнення до відповідальності правоохоронців, які нехтують правами людини.

Моніторингом інформації у ЗМІ та наявних у ЄРДР кримінальних проваджень цієї категорії виявлено провадження за фактом побиття особи працівниками поліції, зареєстроване ще в лютому 2018 року після висвітлення подій журналістами. Проте у ньому тривалий час розслідування фактично не проводилося, незважаючи на встановлення всіх учасників конфлікту. Новим керівництвом прокуратури у грудні 2019 року було прийнято рішення про зміну групи прокурорів у провадженні, яке очолили прокурори зазначеного спеціалізованого підрозділу.

Прокурорами Офісу Генерального прокурора було встановлено, що двома працівниками поліції Одеської області при затриманні в лютому 2018 року людини за підозрою у вчиненні адміністративного правопорушення було застосоване насильство, явно непропорційне тяжкості цього правопорушення та її поведінці. Від отриманих тілесних ушкоджень потерпілий на місці втратив свідомість, згодом у нього був констатований розрив нирки.

15 січня 2020 року прокурори Офісу Генерального прокурора у м. Одесі повідомили обом працівникам поліції про підозру у перевищенні службових повноважень, що супроводжувалося насильством, застосуванням спеціальних засобів, а також болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого діями. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу підозрюваним та відсторонення від займаних посад.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1361