П’ята річниця трагедії під Волновахою – прокуратура вживає заходи, спрямовані на притягнення до відповідальності всіх співучасників злочину
13.01.2020

13 січня 2020 року - п’ята річниця трагедії під Волновахою, коли внаслідок обстрілу блокпосту Збройних Сил України учасниками терористичної організації «ДНР» загинули 12 та отримали поранення 18 мирних громадян - пасажирів рейсового автобусу сполученням «Златоустівка – Донецьк».

За версією слідства, терористичний акт вчинили бойовики так званого «реактивного дивізіону «Ангели аду» 5-ої окремої мотострілецької бригади 1-го армійського корпусу «ДНР» під керівництвом «командира-куратора» 5-ої окремої мотострілецької бригади 1 АК «ДНР» полковника збройних сил РФ громадянина цієї держави.

За процесуального керівництва прокуратури у вказаному кримінальному провадженні направлено до суду обвинувальний акт стосовно громадянина для розгляду за процедурою спеціального судового розгляду.

Досудове розслідування стосовно громадянина РФ зупинено у зв’язку з розшуком підозрюваного. Ухвалою суду надано дозвіл на його затримання та доставку до суду для вирішення питання про застосування до нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Вживаються заходи, спрямовані на встановлення усіх співучасників злочинів та притягнення їх до відповідальності.

Кримінальне провадження за фактом злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27. ч. 3 ст. 258 (терористичний акт), ч. 3 ст. 258, ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни) та ч. 2 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) КК України, розслідує СБУ за процесуального керівництва прокурорів Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора.

кількість переглядів: 1230