Реформа прокуратури: оклади прокурорів Офісу Генерального прокурора збільшились в порівнянні з окладами прокурорів ліквідованої ГПУ
11.01.2020

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 11 грудня 2019 року, посадовий оклад прокурора Офісу Генерального прокурора складає 28 815 грн, що є чотирикратним підвищенням у порівнянні з окладом, який мали прокурори ліквідованої Генеральної прокуратури України (7 140 грн).

Раніше левову частку заробітної платні прокурора складали премія та надбавка за виконання особливо важливих завдань, які разом перевищували оклад більш ніж у три з половиною рази. Підвищення окладів прокурорів, які пройшли атестацію, і, відповідно, зменшення залежності працівників від преміювання відбулося в межах реформи прокуратури для створення гарантій незалежності прокурорів.

Крім того, аналогічне суттєве підвищення окладів прокурорів передбачено і на рівні обласних, окружних і прирівняних до них прокуратур для прокурорів регіональних і місцевих прокуратур, які успішно пройдуть атестацію.

До проведення реформи прокуратури 2019 року рівень окладів прокурорів був одним з найнижчих в системі органів правосуддя.

кількість переглядів: 1362