За дорученням Офісу Генерального прокурора перевірено інформацію щодо можливих протиправних дій працівників поліції при затриманні водія – відкрито провадження
11.01.2020

Офіс Генерального прокурора, реагуючи на поширення у ЗМІ інформації щодо можливих протиправних дій працівників патрульної поліції в м. Кременчук при затриманні водія, доручив прокуратурі Полтавської області перевірити зазначені відомості.

За результатами перевірки 9 січня 2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжується насильством).

За версією слідства, 6 січня 2020 року під час затримання громадянина працівники патрульної поліції в м. Кременчук застосували фізичну силу, завдали фізичного болю та моральних страждань водієві, протиправно застосовуючи спеціальні засоби – кайданки, засоби сльозогінної дії.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Полтаві за процесуального керівництва прокуратури Полтавської області.

Тривають слідчі дії, спрямовані на швидке, повне та неупереджене розслідування обставин вказаних подій.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 860