Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.09.2019

Викрито схему заволодіння коштами держпідприємства в особливо великих розмірах

       

В рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 та ч. 5 ст. 191 КК України, досудове розслідування у якому здійснює Територіальне управління ДБР у м. Києві, під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України, за оперативного супроводження ГУ КЗЕ Служби безпеки України та Департаменту забезпечення діяльності, пов’язаної з небезпечними матеріалами, Національної поліції України викрито та задокументовано функціонування протиправних схем заволодіння коштів АТ «Укргазвидобування» під час утилізації небезпечних відходів буріння та створення загроз життю та здоров’ю населення регіону.

Встановлено, що протягом 2017-2019 років співробітники комерційної структури за попередньою змовою із представниками АТ «Укргазвидобування» та за бездіяльності керівництва Держекоінспекції України налагодили злочинну схему заволодіння коштами цього держпідприємства, виділених на утилізацію небезпечних відходів буріння (бурових шламів) в особливо великих розмірах.

Задокументовано, що фактична утилізація відходів буріння не здійснювалась, а мало місце їх захоронення на звичайному полігоні твердих побутових відходів. При цьому, під час їх неналежного зберігання на місці їх утворення не були дотримані норми природоохоронного законодавства, що призвело до забруднення земель.

Поряд із цим, за результатами проведених лабораторних досліджень відібраних зразків бурового шламу, які здійснювались профільною науково-дослідною установою, вищезазначені відходи буріння належать до категорії надзвичайно небезпечних і потребують спеціальної процедури захоронення.

У ході здійснення слідчих дій в офісних приміщеннях та місцем проживання фігурантів справи вилучено документи та електронні носії інформації, які підтверджують протиправну діяльність. Представнику комерційної структури – організатору протиправної схеми, повідомлено про підозру в організації заволодіння коштами державного підприємства в особливо великих розмірах. Іншим фігурантам провадження планується повідомити про підозру найближчим часом.

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 764