Сайти

регіональних

прокуратур

 
10.09.2019

Органи прокуратури продовжують вживати заходи представницького характеру щодо повернення у комунальну власність незаконно відчуженого майна

      

Реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, органами прокуратури вжито заходи щодо витребування з незаконного володіння протиправно відчужених приміщень, які розташовані у центрі м. Києва та є об’єктом культурної спадщини. Раніше в них розміщувались редакції журналу «Трибуна» і щорічника «Наука і культура», заснованого ТОВ «Знання».

Так, у 2010 році рішенням господарського суду м. Києва, залишеним без змін судом касаційної інстанції, визнано недійсними результати аукціону з продажу нежитлових приміщень по вул. Прорізній у м. Київ загальною площею 121,30 кв м та договір їх купівлі-продажу, який укладено з порушенням встановленого законодавством порядку приватизації.

Надалі прокуратурою Шевченківського району м. Києва подано в інтересах держави в особі Київської міської ради, Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) позов про витребування спірних приміщень з незаконного володіння фізичної особи.

Однак рішенням Шевченківського районного суду м. Києва, залишеним без змін апеляційним судом м. Києва, безпідставно відмовлено в задоволенні вимог прокурора.

Послідовно відстоюючи інтереси територіальної громади, прокуратура м. Києва подала до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ касаційну скаргу.

Суд касаційної інстанції 04.09.2019 задовольнив касаційну скаргу прокурора, скасував незаконні рішення судів попередніх інстанції та постановив нове рішення, яким задовольнив позов про витребування спірних приміщень з незаконного володіння фізичної особи.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 410