Сайти

регіональних

прокуратур

 
15.07.2019

Верховний Суд, погодившись із доводами Генпрокуратури, скасував судові рішення, якими відмовлено в поверненні в державну власність особливо цінних земель сільськогосподарського призначення, що використовувалися НАН України

        

Установлено, що у 2007 році Глевахівською селищною радою з порушенням вимог земельного законодавства, за відсутності згоди Президії НАН України та президій національних галузевих академій наук, без вилучення у постійного користувача та без зміни цільового призначення передано у власність фізичним особам особливо цінні землі сільськогосподарського призначення державного підприємства «Дослідне сільськогосподарське виробництво Інституту фізіології рослин і генетики НАН України» загальною площею 1,17 га для індивідуальної житлової забудови.

Територія, за рахунок якої фізичним особам селищною радою передано у власність земельні ділянки, із 2002 року на праві постійного користування перебувала у власності державного підприємства, належала до особливо цінних земель, використовувалася для вирощування і селекції сільськогосподарського насіння та нових сортів культур.

Крім того, надані у власність земельні ділянки розміщуються в радіусі небезпечної зони Науково-інженерного центру «Матеріалообробка вибухом» Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, який експлуатує дослідно-випробувальний полігон для матеріалообробки вибухом, утилізації боєприпасів і ракет, що свідчить про наявність суспільної проблеми та небезпеки.

Незважаючи на обґрунтованість позовних вимог прокурора про незаконність вибуття земельної ділянки із державної власності та постійного користування державного підприємства, суди відмовили в задоволенні позову.

Водночас Верховний Суд 10.07.2019, погодившись із доводами Генеральної прокуратури України, викладеними у заяві про перегляд судових рішень у цій справі за правилами цивільного процесуального законодавства, які діяли до 15.12.2017, скасував рішення судів попередніх інстанцій, а справу направив на новий розгляд до суду першої інстанції.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1148