Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.07.2019

Припинено діяльність групи осіб, причетних до функціонування так званого «абузостійкого хостингу»

      

Прокурорами Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання державного обвинувачення у відповідних провадженнях Генеральної прокуратури України, спільно з працівниками Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ та слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань під час слідства у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 200, ч. 2 ст. 361, ч. 2 ст. 361-1, ч. 3 ст. 301 КК України викрито та припинено діяльність групи осіб, причетних до функціонування так званого «абузостійкого хостингу», призначеного для розміщення та використання, з метою здійснення незаконних втручань в роботу ЕОМ в мережі Інтернет, шкідливого програмного забезпечення, розповсюдження забороненої інформації.

Зазначена група осіб надавала послуги з функціонування віртуального хостінгу (розміщення Інтернет-ресурсу на серверному обладнанні) Інтернет-провайдерам, що займаються діяльністю по організації роботи сервісів з продажу викрадених реквізитів платіжних банківських карток, проведення DDoS-атак (розподілених атак типу «відмова в обслуговуванні»), створення та розповсюдження вірусів, фітинга та СПАМу, інформації порнографічного характеру, збуту предметів вилучених з цивільного обігу (наркотичні засоби, зброя, тощо), в мережі Інтернет, забезпечуючи конфіденційність їх діяльності та, тим самим дозволяючи уникнути настання кримінальної відповідальності.

Так, в ході досудового розслідування задокументовано факти незаконного втручання в роботу електронно-обчислюваних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку в тому числі державних установ (окремих обласний рад та державних адміністрацій), розповсюдження інформації порнографічного характеру та іншого забороненого контенту.

З метою припинення злочинної діяльності 11.07.2019 прокурорами, слідчими та оперативними працівниками проведено 29 обшуків, в ході яких виявлено та вилучено серверне обладнання, затримано двох осіб причетних до функціонування «абузостійкого» хостингу.

Наразі проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення обставин вчинених кримінальних правопорушень, вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру за ч. 2 ст. 361, ч. 3 ст. 301 КК України та обрання запобіжного заходу.

Довідково: за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 361 КК України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку), визначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. За вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 301 КК України (ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів), визначено покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 8186