Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.07.2019

Завдяки активній участі Генеральної прокуратури України Верховний Суд залишив у силі судові рішення про стягнення в дохід держави понад 2,5 млн грн, незаконно сплачених за оренду державного майна

       

У травні 2018 року заступник керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури звернувся з позовом до суду в інтересах Державної фіскальної служби України до Ірпінської фінансово-юридичної академії у формі товариства з обмеженою відповідальністю, Університету Державної фіскальної служби України про визнання недійсним договору оренди майна та стягнення в дохід держави коштів, отриманих за спірним правочином.

Підставою звернення до суду стало те, що реабілітаційно-оздоровчий комплекс «Сосновий бір» як об’єкт освіти підлягав безоплатному його використанню Університетом Державної фіскальної служби України для забезпечення навчального процесу. Однак, незаконно вибувши із державної власності, комплекс будівель передано в платне користування згаданого університету на умовах оренди.

Рішенням господарського суду Київської області, залишеним без змін постановою Північного апеляційного господарського суду, позовні вимоги прокурора задоволено.

Не полишаючи спроб залишити в незаконній оренді вищезазначений реабілітаційно-оздоровчий комплекс, Ірпінська фінансово-юридична академія у формі товариства з обмеженою відповідальністю вказані судові рішення оскаржила до суду касаційної інстанції.

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду 09.07.2019, погодившись із доводами прокурора Генеральної прокуратури України, який брав участь у розгляді справи, згадану касаційну скаргу залишив без задоволення, а рішення судів – без змін.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 901