Сайти

регіональних

прокуратур

 
08.07.2019

Телеміст: Генпрокуратура внесла до ЄРДР відомості про вчинення замаху на державну зраду (ВІДЕО)

        

Генеральною прокуратурою України 8 липня 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 111 КК України (закінчений замах на державну зраду). Про це повідомив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, коментуючи журналістам ситуацію навколо телемосту між українським телеканалом «NewsOne» та телеканалом «Россия 1».

Він зазначив, що у рамках кримінального провадження, яке розслідується Головним слідчим Управлінням СБУ за фактами державної зради, готування до перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших збройних формувань в особливий період та фінансування тероризму за ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 14 ч. 1 ст. 114-1, ч. 1 ст. 14 ч. 2 ст. 258-5 КК України, встановлено новий епізод замаху на державну зраду у формі надання іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

Так, між українським телеканалом «NewsOne» та телеканалом «Россия 1», який входить до складу Всеросійської державної телевізійної і радіомовної компанії, щодо якої Указом Президента України від 14.05.2018 № 126/2018 застосовано санкції, на 12.07.2019 о 18:00 (за київським часом) було заплановано проведення телемосту з громадянами України та Росії.

Генеральний прокурор підкреслив, що проведення телемосту є порушенням чинного законодавства України та інформаційною підтримкою країни-агресора щодо окупації Криму та територій Донбасу. Зазначене підпадає під дію ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).

«Процесуальним керівником доручено провести термінове розслідування цього епізоду Службі безпеки України, першочерговими слідчими діями визначено допит усіх причетних до цього каналу посадових осіб», - додав Юрій Луценко.

Крім того, процесуальним керівником слідчим ГСУ СБУ надано доручення щодо допиту власника телеканалу «NewsOne» та генерального продюсера телеканалу, а також проведення необхідних слідчих (розшукових) дій.

 


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

 

кількість переглядів: 1199