Сайти

регіональних

прокуратур

 
08.07.2019

Про результати роботи Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України за І півріччя 2019 року

      

З урахуванням вимог кримінального процесуального законодавства Головне слідче управління Генеральної прокуратури продовжує забезпечувати ефективну роботу слідчих підрозділів, прийняття законних рішень у кримінальних провадженнях, які перебувають у їх провадженні у відповідності до Перехідних положень КПК України та Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державне бюро розслідування».

Так, упродовж першого півріччя 2019 року слідчими Головного слідчого управління розслідувано 533 кримінальних проваджень та завершено досудове розслідування у 74 з них. При цьому до суду направлено 28 обвинувальних актів, 9 з яких стосовно 10 осіб про корупційні кримінальні правопорушення, з яких 3 кримінальні провадження про кримінальні правопорушення, вчинені трьома державними службовцями, посада яких належить до категорії «Б».

Слідчими Головного слідчого управління упродовж року розслідувано та закінчено низку актуальних кримінальних проваджень.

Так, завершено досудове розслідування за підозрою одного із заступників Голови правління акціонерного банку з державною часткою та керівника однієї з дирекцій цього банку у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що упродовж 2008 – 2010 років зазначені посадові особи організували схему щодо виведення державних коштів на рахунки заздалегідь створеного підконтрольного фіктивного підприємства шляхом надання йому кредиту на суму 100 млн грн з метою подальшого незаконного заволодіння ними.

Також скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за підозрою оцінювача у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 233, ч. 2 ст. 358, ч. 3 ст. 365-2 КК України, який умисно вніс завідомо неправдиві відомості до звіту про оцінку вартості нежитлових приміщень, що знаходяться у м. Києві, внаслідок чого бюджетом недоотримано 2,7 млн грн орендної плати.

У першому півріччі поточного року слідчими закінчено актуальні кримінальні провадження про злочини, вчинені працівниками правоохоронних органів. Всього направлено до суду обвинувальні акти у 8 кримінальних провадженнях вказаної категорії стосовно 12 осіб (одне кримінальне провадження щодо застосування катувань та іншого жорстокого поводження).

Зокрема, до суду направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні за підозрою колишнього керівника одного з Департаментів органів Національної поліції, який у період з лютого 2016 року до травня 2017 року, діючи умисно, з корисливих мотивів, використовуючи обман, як спосіб заволодіння грошовими коштами підпорядкованих йому працівників, організував систематичний щомісячний збір належних їм грошових коштів нібито на ремонт службових приміщень, які в подальшому обернув на свою користь.

Залишок незакінчених кримінальних проваджень у слідчих Головного слідчого управління склав 265 проваджень, у яких 15 особам вже повідомлено про підозру, що свідчить про скерування найближчим часом до судових органів для розгляду по суті чергових кримінальних проваджень. Ще у 69 кримінальних провадженнях досудове розслідування зупинено, 55 з яких у зв’язку із розшуком підозрюваних.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які перебувають на теперішній час у провадженні слідчих Головного слідчого управління менше половини у відповідності до вимог ст. 216 КПК України підслідні Державному бюро розслідувань. Незважаючи на необхідність передачі їх у подальшому за належністю до іншого органу досудового розслідування, Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України вживаються вичерпні заходи для забезпечення ефективного та об’єктивного розслідування злочинів в розумні строки.

Окремо слід зазначити, що упродовж 2015-2019 років слідчими Головного слідчого управління до суду скеровано 253 кримінальні провадження, з яких на сьогодні судами розглянуто з прийняттям рішення лише 91. При цьому нерозглянутими залишаються 68 кримінальних проваджень, направлених до суду ще у 2015-2016 роки.

Головним слідчим управлінням надалі вживаються вичерпні заходи для забезпечення всебічного, повного і неупередженого розслідування злочинів у розумні строки.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 652