Сайти

регіональних

прокуратур

 
04.07.2019

Арештовано працівника підприємства оборонно-промислового комплексу, який передавав російській розвідці інформацію військового характеру

       

Головним слідчим управлінням Служби безпеки України за процесуального керівництва Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення державної зради на шкоду обороноздатності та державній безпеці України у формі надання представникам іноземної організації допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

Розслідування розпочато за матеріалами Департаменту контррозвідки СБУ, співробітниками якого забезпечується оперативне супроводження кримінального провадження.

Слідством установлено, що працівник одного з державних підприємств оборонно-промислового комплексу під час перебування на території Російської Федерації у 2014 році був завербований співробітником 316-го розвідувального центру Головного управління (колишнє ГРУ) Генерального Штабу Збройних Сил Російської Федерації з метою збирання та передачі інформації військового характеру для використання під час проведення підривної діяльності проти нашої держави.

У подальшому вказаний громадянин України, на виконання завдань російської розвідки, за грошову винагороду збирав та передавав інформацію щодо кількісного та якісного складу військової техніки Збройних Сил України, яка надходила на ремонт до державного оборонного підприємства, стану її боєготовності, комплектності, приналежності до конкретних військових частин та інші відомості військового характеру, що, в свою чергу, може завдати шкоду державній безпеці та обороноздатності України.

03.07.2019, під час спроби перетину державного кордону України в напрямку Російської Федерації, слідчими та оперативними співробітниками СБУ зазначену особу затримано в порядку ст. 208 КПК України та вилучено флеш-носії і мобільні телефони з інформацією, яку останній повинен був передати співробітнику ГУ ГШ ЗС РФ під час чергової зустрічі у м. Воронежі РФ.

Того ж дня йому повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).

04.07.2019 слідчим суддею Шевченківського районного суду міста Києва стосовно підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з одночасним визначенням застави у розмірі 1,7 млн грн.

У кримінальному провадженні триває проведення першочергових слідчих та інших процесуальних дій.

Довідково: санкція ч. 1 ст. 111 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1704