Сайти

регіональних

прокуратур

 
01.07.2019

Генеральною прокуратурою України вчергове задокументовано факт зухвалого порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією законів та звичаїв війни

      

30.06.2019 приблизно о 17 годині 40 хвилин з тимчасово окупованої території Донецької області російсько-терористичні сили, застосовуючи важку артилерію, в порушення норм міжнародного гуманітарного права, здійснили прицільний обстріл населеного пункту Авдіївка Донецької області.

На місце події одразу виїхала група у складі працівників управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України.

Відповідно до норм КПК України прокурорами вказаного управління процесуальним шляхом задокументовано факти порушення Збройними Силами Російської Федерації, а також підконтрольними їм представниками терористичної організації «ДНР» законів та звичаїв війни.

Зокрема, в ході огляду місця події встановлено, що внаслідок артилерійського обстрілу повністю зруйновано дах житлового будинку.

На даний час встановлено, що обстріл вівся із застосуванням міномету калібром 120 мм з населеного пункту Каштанове Ясинуватського району Донецької області (тимчасово окупована територія).

На даний час вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до вчинення злочину.

Здобуті докази порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного права буде передано до Міжнародного кримінального суду.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 823