Сайти

регіональних

прокуратур

 
29.06.2019

За процесуального керівництва Головної військової прокуратури завершено розслідування діяльності злочинної організації, до складу якої входили працівники правоохоронних органів

      

Головною військовою прокуратурою спільно з Державним бюро розслідувань завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно учасників злочинної організації, до складу якої входили «кримінальні авторитети», діючі та колишні працівники правоохоронних органів.

Оперативне супроводження здійснювалось Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції України, Управлінням стратегічних розробок ГУ НП у м. Києві та Управлінням внутрішньої безпеки СБУ.

Слідством установлено, що учасники злочинної організації упродовж декількох років вчиняли на території міста Києва та Київської області тяжкі і особливо тяжкі злочини, у тому числі викрадали і катували людей, вимагали передачі 2,5 мільйона доларів США, автомобілів, нерухомості тощо.

Злочини ретельно готувались та планувались, за потерпілими та їх транспортними засобами проводилось приховане візуальне спостереження, вивчався їх спосіб життя, розпорядок дня і майновий стан.

По одному з епізодів, жертви після викрадення відвозились у заздалегідь підібраний закинутий приватний будинок на околиці одного з селищ Київської області, де піддавались жорстоким і різноманітним тортурам, щоб змусити передати гроші та майно. Зокрема, одним із методів знущань було, після багаточасового побиття, примусове годування жертви сіллю та позбавлення води. Не зупинялись нелюди і перед жінками.

У травні 2018 року було проведено першу спецоперацію, в ході якої затримано 6 безпосередніх виконавців злочинів. За результатами проведеного комплексу подальших слідчих та негласних слідчих (розшукових) дій вдалось установити і затримати у листопаді 2018 року в ході проведення другої хвилі обшуків двох співорганізаторів цих злочинів, які входили до складу злочинної організації. Ними виявилися діючий співробітник ГУ СБУ у м. Києві та Київській області та колишній співробітник Центрального апарату СБУ.

Результати подальшої спільної кропіткої роботи прокурорів, слідчих та оперативних працівників, детального аналізу трафіків телефонних з’єднань фігурантів та результатів радіотехнічної розвідки з місць готування і вчинення злочинів дозволили встановити і затримати у березні 2019 року ще 3 учасників злочинної організації, серед яких і керівника злочинної групи - начальника одного з міжрайвідділів ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.

Усього затримано 11 учасників злочинної організації, серед яких підполковник та двоє полковників Служби безпеки України, вилучено значну кількість вогнепальної зброї, бойових припасів та вибухівки.

У кримінальному провадженні також одержано докази, що діяльність учасників злочинної організації координувалась із території Російської Федерації.

У травні та червні поточного року до суду передано обвинувальні акти стосовно 7 учасників злочинної організації, які обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (участь у злочинній організації), ч. 4 ст. 189 (вимагання), ч. 4 ст. 186 (грабіж), ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі), ч. 2 ст. 147 (захоплення заручників), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами і вибуховими речовинами), ч. 2 ст. 345 (насильство щодо працівника правоохоронного органу), ч. 4 ст. 296 (хуліганство із застосуванням вогнепальної зброї) Кримінального кодексу України.

Відносно ще 4 осіб судами вже ухвалені обвинувальні вироки, які набрали законної сили.

Щодо всіх обвинувачених застосовані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без визначення застави.

Довідково: Максимальне покарання, передбачене КК України за вчинення інкримінованих учасникам злочинної організації злочинів, становить 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

 

 

 

 

 

 

 Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 415