Сайти

регіональних

прокуратур

 
20.06.2019

Затримано слідчого, який вимагав у громадянина 5 тис дол за повернення транспортного засобу

    

Генеральною інспекцією Генеральної прокуратури України спільно з прокуратурою Київської області та слідчими Територіального управління ДБР, розташованого у м. Києві, затримано слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу прокуратури Київської області, який, за попередньою змовою із цивільною особою, вимагали у громадянина неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів в сумі 5 тис дол США за активізацію досудового розслідування у кримінальному провадженні, у якому останній є заявником, та повернення йому транспортного засобу - автомобілю «Volkswagen».

Встановлено, що в ході особистої зустрічі 24.05.2019 громадянин передав цивільній особі - посереднику частину неправомірної вигоди в сумі 2 тис дол США (факт передачі зафіксовано) для нього та слідчого.

Під час зустрічі 19.06.2019 вказаний слідчий особисто вимагав у громадянина другу частину неправомірної вигоди в сумі 3 тис дол США за повернення останньому транспортного засобу.

Вказані особи затримані в порядку ст. 208 КПК України. Першочергові слідчі (розшукові) дії тривають.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України здійснюється Генеральною інспекцією ГПУ. Досудове розслідування – Територіальним управлінням ДБР, розташованим у м. Києві.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. 

 

Генеральна інспекція Генеральної прокуратури України

 

кількість переглядів: 1249