Сайти

регіональних

прокуратур

 
18.06.2019

Притягнуто до кримінальної відповідальності правоохоронців за перевищення влади щодо учасників акції протесту в Гостинному дворі Києва

           

Управлінням спеціальних розслідувань за процесуального керівництва прокурорів відділу Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань, Генеральної прокуратури України продовжується системна робота з розслідування злочинів, вчинених під час акцій протесту у 2013-2014 роках.

Так, слідчими зібрано докази та притягнуто до кримінальної відповідальності командира ПМОП «Беркут» при ГУ МВС України в м. Києві, його заступника, а також начальника відділу охорони громадської безпеки одного з райуправлінь столичної міліції за перевищення влади, що супроводжувалося насильством під час проведення акції протесту біля Гостинного двору в м. Києві.

Установлено, що указані правоохоронці спільно з підлеглими співробітниками, перевищуючи владу та свої службові повноваження 18.02.2013 під час проведення громадянами мирної акції протесту щодо припинення забудови архітектурної пам’ятки «Гостинного двору» в м. Києві та недопущення перебудови її на торгівельно-розважальний комплекс, незаконно застосували силу до учасників акції протесту та інших перехожих громадян, безпідставно затримали 40 осіб, у тому числі 2 народних депутати України, 11 громадянам заподіяли тілесні ушкодження.

Командиру полку міліції «Беркут», його заступнику та начальнику відділу охорони громадської безпеки райуправління поліції у передбачений законом спосіб повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 2 ст. 346, ч. 1 ст. 351, ст. 340 КК України.

У зв’язку з переховуванням підозрюваних від слідства, їх оголошено в розшук.

До слідчого судді внесені клопотання про застосування до підозрюваних запобіжних заходів та надання дозволу на затримання.

Досудове розслідування триває.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 244