Сайти

регіональних

прокуратур

 
16.05.2019

Генеральна прокуратура України і надалі буде приділяти пильну увагу захисту прав пацієнтів, які тримаються у психіатричних закладах за рішеннями суду.

        

Генеральною прокуратурою України приділяється особлива увага захисту прав пацієнтів, які тримаються у психіатричних закладах за рішеннями суду.

Так, наказом Міністерства охорони здоров’я України (далі – МОЗ) у вересні 2018 року реорганізовано єдину в державі психіатричну лікарню з суворим наглядом (м. Дніпро) шляхом приєднання до ДУ «Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ України» (далі – Центр). У структурі Центру на базі психіатричної лікарні створено Дніпровську філію «Спеціальний заклад з надання психіатричної допомоги». Таким чином, МОЗ започатковано активну фазу реформи у цій сфері з метою наближення стандартів поводження з пацієнтами до міжнародних норм.

Разом з тим, результати проведених прокуратурою Дніпропетровської області перевірок у Дніпровській філії Центру засвідчили, що права хворих систематично порушуються, а умови тримання та лікування у цьому закладі не відповідають вимогам законодавства.

Зокрема, у І кварталі 2019 року встановлено, що харчування пацієнтів не забезпечено на належному рівні та є неповноцінним, оскільки у наявності в закладі були лише чай, сіль, цукор, крупи та макаронні вироби, натомість відсутні основні харчові продукти, необхідні для життєдіяльності людини (м’ясо, риба, яйця, молочні продукти, овочі тощо).

Водночас, також попередньо з’ясовано, що за вказівкою директора Центру м’ясо, масло вершкове на загальну суму понад 200 тис грн були передані на відповідальне зберігання до складів приватних суб’єктів господарювання.
У межах відповідного кримінального провадження наразі з’ясовуються законність, реальні мотиви та всі обставини передання продуктів харчування.

Як з’ясувалося , обраховані розрахунки витрат на харчування та лікування пацієнтів цього року забезпечено лише на чверть.

Тому Генеральний прокурор України звернувся з листом до Прем’єр-міністру України і закликав виявити принциповість та ініціювати на засіданні Кабінету Міністрів України публічне заслуховування звіту виконувача обов’язків Міністра охорони здоров’я України У. Супрун та схвалення відповідної відомчої програми (плану) необхідних заходів на 2019 рік.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 833