Сайти

регіональних

прокуратур

 
26.04.2019

Щодо результатів розслідування окремих проваджень за фактами протиправних дій правоохоронців стосовно учасників протестних акцій в м. Києві в січні – лютому 2014 року

           

Управлінням спеціальних розслідувань за процесуального керівництва прокурорів відділу Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань, Генеральної прокуратури України проводиться системна робота та вживаються заходи щодо встановлення і притягнення до кримінальної відповідальності правоохоронців, у тому числі керівного складу органів прокуратури та внутрішніх справ, причетних до організації та вчинення неправомірних дій стосовно учасників мирних акцій протесту в січні – лютому 2014 року.

Так, 25.04.2019 передано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно колишніх: слідчого одного з райуправлінь міліції м. Києва (на даний час працює слідчим в органах Національної поліції України), прокурора прокуратури м. Києва та заступника керівника однієї із місцевих (районних) прокуратур столиці за обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 371, ч. 2 ст. 372, ст. 340 КК України, а саме: у зловживанні владою, незаконному затриманні, притягненні до кримінальної відповідальності та незаконному триманні під вартою завідомо невинної особи – 72 річного мешканця Вінниччини, який 22 січня 2014 року прибув до м. Києва для відзначення Дня соборності України і безпідставно був затриманий, побитий правоохоронцями та доставлений до управління міліції, щодо якого сфальсифіковано матеріали справи за нібито участь у масових заворушеннях.

На строки передачі до суду цього провадження вплинуло тривале (10 місячне) ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування (30 томів), неодноразова відмова слідчих суддів обмежувати підозрюваних у ознайомленні, а також незаконне не відсторонення підозрюваного від посади одним із керівників органів Національної поліції України.

Так, незважаючи на прийняте слідчим суддею рішення про відсторонення слідчого від посади в органах Національної поліції України, керівництвом столичного управління поліції його не виконано дотепер, у зв’язку з чим внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 382 КК України, розслідування якого здійснюється Державним бюро розслідувань.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 198