Сайти

регіональних

прокуратур

 
25.04.2019

Направлено до суду обвинувальні акти стосовно осіб, які видали підроблений звіт про визначення ринкової вартості державного пакету акцій ВАТ "Авіаційна компанія "Дніпроавіа"

       

Слідчими управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України за процесуального керівництва прокурорів Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях, завершено досудове розслідування та направлено до суду для розгляду по суті обвинувальні акти у кримінальних провадженнях за обвинуваченнями двох оцінювачів, які склали та видали завідомо підроблений звіт про визначення ринкової вартості державного пакету акцій ВАТ "Авіаційна компанія "Дніпроавіа", а також одного із заступників начальника Фонду державного майна України, який, недбало ставлячись до своїх службових обов’язків, надав рецензію на вказаний звіт про оцінку, не виявивши допущених порушень оцінювачами, внаслідок чого його вартість була занижена та заподіяно збитків державі при продажі державного пакету акцій на суму понад 19 млн грн.

Дії обвинувачених кваліфіковані за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 2 ст. 367 КК України.

Довідково: санкція ч. 3 ст. 358 КК України передбачає покарання у виді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк. Санкція ч. 2 ст. 367 КК України передбачає покарання у виді позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 56