Сайти

регіональних

прокуратур

 
17.04.2019

Органи прокуратури у судовому порядку припинили незаконну оренду приміщення шкільного закладу

         

За активної позиції Генеральної прокуратури України Верховний Суд визнав обґрунтованими позовні вимоги і доводи касаційної скарги прокурора та залишив без змін рішення суду першої інстанції про визнання недійсним договору оренди нерухомого майна освітнього призначення.

Так, прокуратурою Дніпропетровської області було встановлено факт незаконного передання в оренду приміщення дитячого закладу для комерційної діяльності.

В одній із будівель школи м. Кривого Рогу площею понад 100 кв м вартістю майже 130 тис грн на підставі договору оренди здійснювалась підприємницька діяльність, що не відповідає освітньому призначенню закладу, зокрема було розміщено майстерню з виготовлення столярних виробів.

З метою усунення порушень імперативної вимоги законодавства щодо заборони використання об’єктів освіти не за призначенням прокурор звернувся до господарського суду з позовом про визнання недійсним зазначеного договору.

Господарським судом Дніпропетровської області позов прокурора задоволено. Однак, не погодившись із судовим рішенням, відповідач оскаржив його до апеляційного суду, який постановив нове рішення та у позові відмовив.

Діючи послідовно та з метою захисту інтересів держави, прокуратура області оскаржила указане рішення до суду касаційної інстанції, який підтвердив законність позиції прокурора.

Завдяки цьому вивільнене приміщення може надалі використовуватись для організації та здійснення освітнього процесу зі створеними належними умовами для розвитку та безпеки дітей.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 254