Сайти

регіональних

прокуратур

 
16.04.2019

Генеральною прокуратурою України вчергове задокументовано факт зухвалого порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією законів та звичаїв війни

         

Російсько-терористичні сили, застосовуючи важку артилерію, усупереч міжнародному гуманітарному праву 11.04.2019 близько 09 год. 00 хв. здійснили з тимчасово окупованої території Луганської області прицільний обстріл м. Золоте Попаснянського району Луганської області.

Як тільки проведення слідчих дій стало безпечним, на місце події виїхала група у складі працівників управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України.

Прокурори вказаного управління, додержуючись вимог процесуального законодавства України, задокументували факти порушення російсько-терористичними силами законів та звичаїв війни.

Зокрема, під час огляду місця події виявлено, що внаслідок артилерійського обстрілу пошкоджено 2 житлових будинки.

На теперішній час встановлено, що обстріл здійснювався снарядами калібру 122 мм із м. Первомайська Луганської області (тимчасово окупована територія).

Вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до вчинення зазначеного злочину.

Здобуті докази про порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного права буде передано до Міжнародного кримінального суду.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 238