Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.04.2019

Військовою прокуратурою Харківського гарнізону разом з іншими правоохоронцями викрито озброєну банду, до складу якої входили колишні працівники правоохоронних органів

      

За процесуального керівництва військової прокуратури Харківського гарнізону слідчими Головного управління Національної поліції в Харківській області та Управління спеціальних розслідувань ГУНП в Харківській області в рамках кримінального провадження за ч. 1 ст. 263, ч. 3 ст. 289, ч. 4 ст. 187 КК України, викрито та задокументовано злочинну організацію, до складу якої входило понад 10 осіб, в тому числі працівники правоохоронних органів.

Вищевказані особи упродовж 2013-2019 років вчинили ряд розбійних нападів на інкасаторів на території Харківської та Київської областей, під час яких заволоділи коштами понад 15 млн грн. Крім того, на території Київської області вчинили замах на вбивство головного лікаря Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни.

Тривалий час злочини залишались нерозкритими, у зв’язку із входженням до складу банди працівників правоохоронних органів, які сприяли її конспіративності. Зловмисники витрачали гроші на дорогі автомобілі та закордонний відпочинок.

На початку квітня поточного року двом особам із числа вказаної банди повідомлено про підозру у вчиненні вищевказаних злочинів та вони утримуються під вартою.

10.04.2019 під час проведення санкціонованих понад 30 обшуків у різних областях України в гаражних приміщеннях та за місцями проживання інших членів банди виявлено та вилучено арсенал зброї, боєприпасів, вибухових пристроїв та вибухових речовин, частин для складання саморобних вибухових пристроїв.

Під час здійснення нападів члени банди завжди використовували автоматичну зброю та вибухівку і лише за щасливим збігом обставин потерпілим було заподіяно лише тілесні ушкодження, хоча наміри на вбивство у них були чіткими та зрозумілими.

За результатами проведення обшуків ще п’ять членів банди затримано в порядку ст. 208 КПК України. Слідчі (розшукові) дії та обшуки тривають. Встановлюються інші особи, причетні до вчинення вказаних злочинів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 389