Сайти

регіональних

прокуратур

 
29.03.2019

Судом відмовлено в перегляді за нововиявленими обставинами рішення, яким повернуто в комунальну власність 71,3 га земель, розташованих у Голосіївському районі столиці

     

Питання щодо законності набуття права власності на земельні ділянки державної та комунальної власності, насамперед ті, що розташовані у привабливих регіонах, завжди перебувають під пильною увагою Генеральної прокуратури України.

Установлено, що особи з метою незаконного заволодіння землею територіальної громади міста Києва неправомірно створювали кооперативи, які відповідно до законодавства мають право на безоплатне отримання земельних ділянок для житлового будівництва. Згодом, після набуття статусу кооперативу, такі особи на підставі рішень органів місцевого самоврядування безоплатно отримували привабливі земельні ділянки значною площею.

Так, у 2007 році Київською міською радою прийнято рішення про безоплатну передачу обслуговуючому кооперативу житловому кооперативу «Котміст» у власність та користування земельні ділянки, розташовані у Голосіївському районі столиці.

При цьому з’ясовано, що фактично ця юридична особа у розумінні чинного законодавства житловим кооперативом не була, а отже, не мала права на безоплатне отримання землі.

З огляду на зазначені порушення Генеральна прокуратура України пред’явила до господарського суду міста Києва позов, за результатами розгляду якого рішенням цього суду від 15.12.2016, залишеним без змін судами апеляційної та касаційної інстанцій, поновлено права територіальної громади міста Києва на спірні землі загальною площею понад 71 га вартістю за нормативною грошовою оцінкою майже 127 млн грн.

Не полишаючи спроб зберегти у своєму протиправному володінні вказану земельну ділянку, один із відповідачів подав заяву про перегляд цього рішення за нововиявленими обставинами, у задоволенні якої господарським судом міста Києва 09.10.2018 відмовлено.

Погодившись із доводами Генеральної прокуратури України, Північний апеляційний господарський суд 28.03.2019 також відхилив апеляційну скаргу товариства, а рішення суду першої інстанції залишив без змін.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 245