Сайти

регіональних

прокуратур

 
28.03.2019

Завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою одного з керівників колісного цеху виробничого підрозділу «Моторвагонне депо Фастів-1»

      

Департаментом нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності, спільно з Головним слідчим управлінням Національної поліції України за оперативного супроводу ГУ КЗЕ Служби безпеки України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою одного з керівників колісного цеху виробничого підрозділу «Моторвагонне депо Фастів-1» регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця».

Встановлено, що зазначена службова особа забезпечила складання офіційних документів про встановлення низки редукторів моторних колісних пар під час ремонтних робіт на вагони електропоїзда, у тому числі на вагон електропоїзда ЕР9Є. Тобто, списувала запчастини на неіснуючі ремонти. При цьому частина списаних обвинуваченим корпусів редукторів за своєю конструкцією не могли бути встановлені на вагон електропоїзда ЕР9Є.

У результаті таких протиправних дій АТ «Укрзалізниця» спричинено матеріальну шкоду на загальну суму понад 350 тис грн.

Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 4 ст. 191 (розтрата майна службовою особою у великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 КК України (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки).

Обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні затверджено прокурором та 26 березня 2019 року направлено для розгляду до Фастівського міського суду.

З метою відшкодування встановлених збитків до обвинуваченого Генеральною прокуратурою України пред’явлено цивільний позов.

За іншими фактами проведення «ремонтів» силами згаданого підприємства триває досудове розслідування, а також відповідні матеріали для проведення внутрішнього розслідування та усунення причин і умов, які сприяли вчиненню цих злочинів, направлено до АТ «Укрзалізниця».

Довідково
: обвинуваченому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 572