Сайти

регіональних

прокуратур

 
01.03.2019

Генпрокуратурою повідомлено про нову підозру у вчиненні низки тяжких та особливо тяжких злочинів стосовно мітингувальників під час Революції Гідності

      

Слідчими управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України за процесуального керівництва прокурорів відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими управління спеціальних розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних ДБР, розслідуються обставини перешкоджання вищими посадовими особами держави організації та проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, організації перевищення правоохоронцями своїх повноважень, умисних вбивств мітингувальників, заподіяння їм тілесних ушкоджень та вчинення інших злочинів у період листопада 2013 року – лютого 2014 року.

За результатом розслідування зібрано достатні докази для повідомлення про підозру колишньому начальнику Департаменту громадської безпеки МВС України за ст. 340, ч. 3 ст. 365 КК України та колишньому начальнику Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України за ч. 3 ст. 28, ст. 340, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 365 КК України.

У зв’язку із переховуванням вказаних підозрюваних від органу слідства та суду і не встановленням їх місцезнаходження оголошено їх розшук.

Крім того, у зв’язку із встановленням нових обставин участі колишніх вищих посадових осіб держави – М. Азарова (Прем’єр-міністр України), П. Лебедєва (Міністр оборони України), Ю. Іл’їна (Головнокомандувач Збройних Сил України), С. Шуляка (командувач внутрішніх військ МВС України), П. Зінова (директор Департаменту МВС України), В. Мазана (виконувач обов’язків начальника ГУМВС України в м. Києві) та С. Кусюка (командир полку міліції особливого призначення «Беркут») у протидії протестним акціям їм повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні низки тяжких та особливо тяжких злочинів стосовно мітингувальників.

Досудове розслідування триває.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 241