Сайти

регіональних

прокуратур

 
28.02.2019

Завершено розслідування щодо суддів за злочини під час подій Майдану

     

Управлінням спеціальних розслідувань за процесуального керівництва прокурорів відділу Департаменту організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань, Генеральної прокуратури України проводиться системна робота та вживаються заходи щодо встановлення і притягнення до кримінальної відповідальності усіх представників державної влади, у тому числі з числа суддів, причетних до неправомірних дій стосовно учасників мирних акцій протесту в січні – лютому 2014 року.

Так, 27.02.2019 завершено розслідування у кримінальному провадженні стосовно заступника Голови Апеляційного суду м. Києва і двох суддів цього суду за ч. 2 ст. 375 КК України за підозрою у постановленні в лютому 2014 року у складі колегії суддів завідомо-неправосудної ухвали про відмову у задоволенні апеляційної скарги сторони захисту арештованого та залишення у силі незаконної ухвали судді місцевого суду про застосування до завідомо невинного громадянина запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, якого правоохоронці незаконно затримали 24.01.2014 на бульварі Л. Українки в м. Києві з декількома шинами в автомобілі і безпідставно притягнули до кримінальної відповідальності за нібито участь у масових заворушеннях, сфальсифікувавши при цьому матеріали справи.
Крім того, заступнику керівника цього суду інкримінується також і незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду та «ручне» маніпулювання зі складом колегій суддів з розгляду апеляційних скарг, відповідальність за яке передбачена ст. 376-1 КК України.

Стороні захисту відкрито доступ до матеріалів і після ознайомлення підозрюваних та їх захисників з матеріалами провадження обвинувальний акт буде направлено до суду.

Нагадаємо, що стосовно колишніх слідчих міліції, прокурорів і суддів місцевого суду за незаконне затримання, фальсифікацію, притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності та постановлення неправосудного рішення обвинувальні акти раніше передано до суду і на даний час тривають їх судові розгляди.

Довідково : ч. 2 ст. 375 КК України – постановлення суддями завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, вчинені з корисливих мотивів та в інших особистих інтересах – карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.
ч. 1 ст. 376-1 КК України – незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду – карається штрафом від 600 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавлення волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2146