Сайти

регіональних

прокуратур

 
13.12.2018

Генпрокуратурою направлено до суду обвинувальний акт стосовно колишнього міліціонера полку міліції особливого призначення «Беркут»

     

Слідчими управління спеціальних розслідувань за процесуального керівництва прокурорів відділу Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань, Генеральної прокуратури України системно вживаються дієві заходи щодо встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до перешкоджання проведенню зборів та мітингів у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності в м. Києві, а також за іншими фактами незаконної протидії акціям протесту.

Так, 11 грудня 2018 року, за фактами незаконного затримання 30.11.2013 на Майдані Незалежності в м. Києві учасника мирної акції протесту, складання та видачі завідомо неправдивих документів про підстави затримання, до Шевченківського районного суду міста Києва спрямовано обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно колишнього міліціонера полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУМВС України в м. Києві (діючого співробітника поліції), який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 28, ст. 340 та ч. 1 ст. 366 КК України, а саме: незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів службовою особою із застосуванням фізичного насильства, вчиненому групою осіб; перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалось насильством, застосуванням спеціальних засобів, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого діями, за відсутності ознак катування, вчиненому групою осіб; складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів.

Раніше за фактами цих подій до суду спрямовано обвинувальні акти стосовно колишніх голови Київської міської державної адміністрації, начальника управління громадської безпеки ГУМВС України в м. Києві та 19 працівників столичного «Беркуту». Перебувають у розшуку 7 осіб, які підозрюються в організації та вчиненні зазначених злочинів, в тому числі колишні високопосадовці, керівники столичного управління МВС України, керівники підрозділів столичного «Беркуту».

Досудове розслідування щодо встановлення інших організаторів та співвиконавців цих та інших злочинів триває.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 543