Сайти

регіональних

прокуратур

 
07.12.2018

У справах Майдану до суду передано кримінальне провадження

      

Управлінням спеціальних розслідувань за процесуального керівництва прокурорів відділу Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань, Генеральної прокуратури України продовжується системна робота з розслідування злочинів, вчинених під час акцій протесту у 2013-2014 роках.

Так, 06.12.2018, до суду передано обвинувальний акт стосовно колишнього заступника начальника сектору кримінального розшуку одного із райуправлінь столичної міліції та оперуповноваженого цього підрозділу (на даний час працює оперуповноваженим управління карного розшуку Національної поліції в м. Києві) за перевищення влади та безпідставне затримання у січні 2014 року на Подолі в м. Києві одного із студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, що супроводжувалося застосуванням насильства та заподіянням потерпілому тілесних ушкоджень.

Після затримання та побиття указаного потерпілого разом з іншими затриманими студентами доставлено до одного з райуправлінь міліції, де на підставі сфальсифікованих матеріалів кримінального провадження (складених оперативними працівниками фіктивних рапортів та наданих ними ж завідомо неправдивих показань в якості свідків) студентів незаконно було затримано, притягнено до кримінальної відповідальності за нібито участь у масових заворушеннях і за клопотанням слідчих та прокурорів, слідчими суддями щодо них застосовано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою і домашніх арештів.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 384, ст. 340 КК України, як перевищення влади за попередньою змовою групою осіб, службове підроблення, надання завідомо неправдивих показань та незаконне перешкоджання організації проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій.

В іншій частині досудове розслідування триває. Вирішується питання та збираються докази щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення цих злочинів, зокрема з числа керівників оперативних та слідчих підрозділів, співробітників прокуратури та суддів.

Довідково : ч. 2 ст. 365 КК України – перевищення влади та службових повноважень, що супроводжувалося насильством, або погрозою застосування такого насильства, застосування зброї чи спеціальних засобів або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого діями – карається позбавленням волі від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2405