Сайти

регіональних

прокуратур

 
07.12.2018

Генеральна прокуратура України в Амстердамі взяла участь у новому нідерландсько-українському проекті «МАТРА» щодо удосконалення та розвитку інституту пробації та виправної роботи із засудженими

    

Заступник начальника управління нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру у місцях несвободи Р. Яцкевич 26 – 30 листопада 2018 року взяв участь у навчальному візиті, що відбувався в Королівстві Нідерланди в межах проекту «Пробація та альтернативні санкції в Україні».

Цей проект спрямований на зміцнення верховенства права в Україні завдяки створенню та налагодженню ефективної роботи служби пробації шляхом надання цільової підтримки нідерландськими державними і недержавними інституціями.

Його метою є розбудова спроможності української служби пробації, пенітенціарних установ, органів прокуратури та судів для досягнення вказаних цілей та посилення всіх структур у системі кримінальної юстиції.

Реалізація пілотного проекту здійснюється в Київському регіоні. Він сприятиме узгодженому вирішенню питань ефективного зв’язку між роботою з в’язнями в межах виправних установ та відповідною діяльністю поза їх межами.

Українських представників органів здійснення судочинства та виконання судових рішень ознайомлено з новими можливостями, які надає пробація.

Звернуто увагу на прогресивний досвід закордонних партнерів у впровадженні програм з підготовки в’язнів до звільнення, в межах яких працівники пенітенціарної системи і служби пробації співпрацюють з органами місцевого самоврядування та іншими установами з метою адаптації колишніх засуджених у суспільстві.

Під час навчального візиту відбулася робоча зустріч з представником прокуратури Королівства Нідерланди Беном Коком, який розповів про особливості взаємодії органів прокуратури з поліцією, судами та офіцерами пробації.

Наочна демонстрація діяльності закордонних органів та установ з питань пробації засвідчила взаєморозуміння та узгодженість дій між ними, а також провідну роль у цьому процесі органів прокуратури.

Відповідне корегування діяльності органів прокуратури України на цьому напрямі має стати логічним продовженням послідовної політики їх реформування.

Демократизація, гуманізація та соціальна наближеність такої діяльності на базі передового досвіду країни розвинутої демократії повинні сприяти відходу від застарілих стандартів і шаблонів. Органи прокуратури повинні не очолювати каральну систему державних органів влади, як це відбувалося у минулому, а сприяти виправленню та соціальній адаптації колишніх в’язнів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

 

кількість переглядів: 1032