Сайти

регіональних

прокуратур

 
06.12.2018

Генеральною прокуратурою України вжито заходів до вирішення проблеми цькування у дитячому середовищі

          

У зв’язку з набуттям особливого суспільного резонансу фактами насильства у дитячому середовищі, Генеральною прокуратурою України вивчено стан злочинності та додержання законодавства при здійсненні кримінального провадження щодо неповнолітніх.

Установлено, що впродовж 2017 року та 10 місяців 2018 року 7,7 тис неповнолітніх вчинили кримінальні правопорушення, у тому числі майже 1,4 тис – щодо однолітків. Кожне друге таке правопорушення скоєне із застосуванням фізичного чи психічного насильства, кожне п’яте – на території навчальних або інших закладів для дітей. Найбільше у Дніпропетровській, Одеській, Черкаській областях та місті Києві.

Одними з  причин агресивної поведінки є низька ефективність роботи уповноважених підрозділів Національної поліції України, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, органів освіти та пробації, а також відсутність належної взаємодії між ними. Зокрема, не вживаються дієві заходи, спрямовані на соціальний захист дітей та профілактику серед них правопорушень, формування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження честі та гідності, забезпечення належної соціальної реабілітації та супроводу осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, засуджених.

Прокурорами на усунення зазначених порушень Закону та прав дітей внесено більше 70 вказівок та листів керівникам підрозділів з питань пробації, поліції, служб у справах дітей та органів освіти. З метою посилення відомчого контролю та вжиття заходів Генеральною прокуратурою України поінформовано керівництво Національної поліції України, Міністерства юстиції України, Міністерства освіти України та Міністерства соціальної політики України.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1252