Сайти

регіональних

прокуратур

 
23.11.2018

Органами прокуратури вжито заходів до повернення державі понад 26 га земель лісогосподарського призначення

      

Реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, органи прокуратури вживають заходів щодо припинення порушень інтересів держави внаслідок незаконного передання у власність земель лісового фонду.

Установлено, що Київською обласною державною адміністрацією всупереч вимогам земельного та лісового законодавства, без згоди власника – Кабінету Міністрів України, і постійного землекористувача − державного підприємства «Київське лісове господарство», передано у власність 27 фізичним особам для ведення особистого селянського господарства земельні ділянки лісового фонду єдиним масивом загальною площею понад 26 га вартістю понад 29 млн грн, які розташовані в адміністративних межах Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.

Надалі на підставі договорів купівлі-продажу ці землі набуто у власність двома фізичними особами.

З огляду на вказані порушення закону прокуратурою Київської області подано позов про визнання незаконними розпоряджень облдержадміністрації, недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки та їх витребування з незаконного володіння фізичних осіб.

Однак, незважаючи на правомірність доводів прокурора, судами апеляційної та касаційної інстанцій у задоволенні позову відмовлено із застосуванням строків позовної давності.

Послідовно відстоюючи інтереси держави, Генеральна прокуратура України подала заяву до Верховного Суду України про перегляд судових рішень у цій справі за правилами цивільного процесуального законодавства, які діяли до 15.12.2017.

Велика Палата Верховного Суду, погодившись із доводами прокурора, 20.11.2018 скасувала незаконні рішення судів попередніх інстанцій, а справу направила на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1410