Сайти

регіональних

прокуратур

 
28.09.2018

У справах Майдану передано до суду обвинувальний акт стосовно слідчого та повідомлено про підозру керівнику апарату суду

        

Управлінням спеціальних розслідувань за процесуального керівництва прокурорів відділу Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань, Генеральної прокуратури України продовжується системна робота з розслідування та розкриття злочинів, вчинених під час акцій протесту у 2013-2014 роках.

Зокрема, здійснюється досудове розслідування у низці кримінальних проваджень за фактами протидії протестним акціям шляхом протиправного переслідування працівниками правоохоронних органів та суду учасників мітингів та зборів у м. Києві в січні-лютому 2014 року.

В одному з таких проваджень перевіряється правомірність дій та рішень правоохоронних органів і суду Дарницького району м. Києва при затриманні, притягненні до кримінальної відповідальності та застосуванні запобіжних заходів.

Завершено розслідування та передано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього слідчого Дарницького управління міліції за ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 371, ч. 2 ст. 372 КК України за обвинуваченням у фальсифікації матеріалів кримінального провадження, незаконному затриманні і притягненні до кримінальної відповідальності завідомо невинної особи за нібито участь у масових заворушеннях 18 лютого 2014 року.

Крім того, на підставі зібраних доказів 27.09.2018 повідомлено про підозру колишньому керівнику апарату Дарницького районного суду м. Києва у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 376-1 КК України за незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду (внесення неправдивих відомостей до цієї системи) при розподілі справ між суддями щодо застосування до учасників протестних акцій та інших громадян запобіжних заходів у січні-лютому 2014 року.

Досудове розслідування триває. Збираються та перевіряються на предмет достатності для притягнення до кримінальної відповідальності докази стосовно співучасників цих та інших злочинів, вчинених під час акцій протесту у 2013-2014 роках.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 525