Сайти

регіональних

прокуратур

 
29.08.2018

Генеральною прокуратурою України здобуто чергові докази фінансування Російською Федерацією незаконних збройних формувань на Донеччині

       

Управлінням з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України, в ході досудового розслідування кримінального провадження за фактами порушення з боку Збройних Сил Російської Федерації, а також підпорядкованих їм незаконних збройних формувань законів та звичаїв війни, вкотре процесуальним шляхом задокументовано фінансування Російською Федерацією незаконних збройних формувань на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Так, під час виконання одного із завдань на околицях населеного пункту Гранітне (Донецька область) військовослужбовцями Об’єднаних сил виявлено мінно-вибуховий пристрій, який був ідентифікований як неконтактний вибуховий пристрій НВП-П “Охота”.

Відповідно до тактико-технічних характеристик НВП-П “Охота” – являє собою комплект протипіхотних мін (5 шт), які приводяться в дію при реєстрації руху людини через встановлені на місцевості сейсмічні датчики. НВП має блок управління з елементами живлення, що дозволяє противнику використовувати міни не тільки дистанційно, а й в автономному режимі.

Окрім цього, під час виконання завдань військовослужбовцями Об’єднаних сил на околицях населеного пункту Павлопіль (Донецька область) виявлені мінно-вибухові пристрої ПМН-2.

Відповідно до тактико-технічних характеристик мінно-вибуховий пристрій ПМН-2 призначений для ураження живої сили, що в свою чергу створює небезпеку для життя і здоров’я цивільного населення Донецької області.

Разом з цим, за попередньою інформацією зазначені зразки мінно-вибухових пристроїв на озброєнні Збройних Сил України не перебувають і не використовуються.

В результаті проведених слідчих (розшукових) дій 22.08.2018 вказані зразки озброєння вилучені у ході огляду місця події та на теперішній час проводяться невідкладні слідчі дії.

З урахуванням місця виявлення зазначених зразків озброєння, їх використання на території Донецької області свідчить про військову агресію Збройних Сил Російської Федерації та підконтрольних їм незаконним збройним формуванням.

 

 

 

 

 

 

 

 Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 540