Сайти

регіональних

прокуратур

 
21.08.2018

Юрій Луценко: За сприяння у діяльності злочинної організації затримано колишнього першого заступника голови ПАТ «Укргазвидобування»

      

У вівторок, 21.08.2018, у порядку ст. 208 КПК України затримано колишнього першого заступника голови ПАТ «Укргазвидобування». Про це під час брифінгу повідомив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Він зазначив, що вказану особу затримано за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 255; ч.4 ст. 28, ч. 5 ст.191 КК України, тобто в участі у період з березня 2010 року по теперішній час у підконтрольній В. Януковичу злочинній організації з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а також у незаконному заволодінні у складі злочинної організації скрапленим газом, який вироблявся ПАТ «Укргазвидобування» та ПАТ «Укpнaфта».

Досудовим розслідуванням встановлено, що, використовуючи свої службові повноваження, колишній перший заступник голови ПАТ «Укргазвидобування» та інший керівник підприємства підозрюються у сприянні іншим учасникам злочинної організації в заволодінні належним ПАТ «Укргазвидобування» і ПАТ «Укрнафта» скрапленим газом по пільговим цінам нібито для населення України, однак фактично з метою його подальшої нецільової реалізації комерційним структурам через мережу підконтрольних підприємств та отримання надприбутку.

Внаслідок спільних злочинних дій колишнього першого заступника голови ПАТ «Укргазвидобування» та інших учасників злочинна організація В.Януковича незаконно заволоділа майном ПАТ «Укргазвидобування» та ПАТ «Укpнaфта» в розмірі понад 2,1 млрд грн, тобто в особливо великих розмірах.

Реалізувавши привласнений скраплений газ ПАТ «Укргазвидобування» та ПАТ «Укрнафта» через підконтрольні підприємства учасники злочинної організації отримали надприбутку за рахунок ресурсів держави та народу України у сумі майже 5, 8 млрд грн.

За участь у вчиненні вищевказаного злочину колишній перший заступник голови ПАТ «Укргазвидобування» та інша особа, як керівники ПАТ «Укргазвидобування» отримали частину незаконного прибутку від реалізації привласненого скрапленого газу цього державного підприємства у розмірі 50 відсотків, а саме у сумі понад 577 млн грн, які легалізували через підконтрольні підприємства, у тому числі - ТОВ «Західна нафтогазова компанія», ASHBURG VENTURES CORPORATION (Панама) та інші, якими розпорядилися на власний розсуд.

Іншу частину незаконного прибутку використали у власних цілях інші учасники злочинної організації.

На теперішній час ряду співучасників колишнього першого заступника голови ПАТ «Укргазвидобування» за вищевказаним епізодом злочинної діяльності повідомлено про підозру у вчиненні зазначених злочинів. Щодо 20 співучасників обвинувальні акти скеровано до суду для розгляду по суті, з яких щодо 14 співучасників на теперішній час судом ухвалені обвинувальні вироки.

У тому числі отримано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування за підозрою С. Курченка у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.255; ч.4 ст.28, ч.5 ст.191 та іншими статтями КК України.

Також на розгляді слідчого судді перебуває клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування за підозрою колишнього Прем'єр-міністра України у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.255; ч.4 ст.28, ч.5 ст.191 КК України.

Обґрунтованість підозри колишнього першого заступника голови ПАТ «Укргазвидобування» та іншого керівника Голови ПАТ «Укргазвидобування» підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами в їх сукупності.

Генеральний прокурор підкреслив, що частина ключових доказів стосовно обставин діяльності певних учасників злочинної організації В. Януковича слідством одержана під час проведення негласних (розшукових) слідчих дій за участю колишнього першого заступника голови ПАТ «Укргазвидобування», в ході яких останній намагався надати незаконну винагороду в розмірі 200 тис доларів США процесуальному керівнику у кримінальному провадженні за вирішення питання про зняття арешту з майна підприємства, підконтрольного злочинній організації.

На даний час кримінальне провадження за підозрою колишнього першого заступника голови ПАТ «Укргазвидобування» у дачі неправомірної вигоди за ч.3 ст. 369 КК України передана для подальшого розслідування до Національного антикорупційного бюро України.

Також 21.08.2018 слідчим відділом Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральною прокуратури України колишньому першому заступнику голови ПАТ «Укргазвидобування» та іншому керівнику ПАТ «Укргазвидобування» повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.255; ч.4 ст.28, ч.5 ст.191 КК України.

«Проводяться невідкладні слідчі і процесуальні дії, буде вирішуватись питання про обрання запобіжного заходу», - підсумував Юрій Луценко.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

 

кількість переглядів: 698