Сайти

регіональних

прокуратур

 
31.07.2018

Генпрокуратурою у справах Майдану здійснено повідомлення про підозру колишній судді Дніпровського районного суду м. Києва

       

Управлінням спеціальних розслідувань за процесуального керівництва прокурорів відділу Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України продовжується системна робота з розслідування, розкриття злочинів, вчинених під час акцій протесту у 2013-2014 роках, всебічне, повне і неупереджене дослідження обставин для забезпечення встановлення об’єктивної істини у кримінальних провадженнях цієї категорії та притягнення винних до відповідальності.

Зокрема, здійснюється досудове розслідування у низці кримінальних проваджень за фактами протидії протестним акціям шляхом протиправного переслідування працівниками правоохоронних органів та суду учасників мітингів та зборів у м. Києвів січні-лютому 2014 року.

В одному з таких проваджень перевіряється правомірність дій та рішень правоохоронних органів і суду Дніпровського району м. Києва при затриманні, притягненні до кримінальної відповідальності та застосуванні запобіжних заходів щодо 11 осіб у період 18 – 19 лютого 2014 року.

На підставі зібраних доказів у межах цього кримінального провадження 30.07.2018 у передбачений чинним законодавством спосіб здійснено повідомлення про підозру колишній судді Дніпровського районного суду м. Києва у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ст. 340 (незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, здійснене за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудних ухвал, що спричинило тяжкі наслідки).

Підозрюваній інкримінується вчинення вищевказаних протиправних дій щодо 2 осіб, котрі були затримані та притягнуті до кримінальної відповідальності нібито за участь у масових заворушеннях із явними і грубими порушення вимог кримінального процесуального законодавства, а нею, як слідчим суддею, постановлено завідомо неправосудне рішення про їх тримання під вартою.

На цей час готується клопотання слідчому судді про застосування до підозрюваної відповідного запобіжного заходу та вживаються дії, спрямовані на встановлення її місцезнаходження.

Як повідомлялося раніше у цьому кримінальному провадженні колишньому заступнику голови Дніпровського суду м. Києва також оголошено про підозру у вчиненні аналогічних злочинів у той же період часу.

Також нагадаємо, що за вказаним епізодом протиправного переслідування учасників мітингів та зборів до суду ще в січні 2017 року спрямовано обвинувальний акт стосовно 5 слідчих, заступника та начальника слідчого відділу Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві, а також прокурора відділу прокуратури м. Києва.

Однак судовий розгляд вказаного обвинувального акта до цього часу не розпочатоу зв’язку з постійним поданням та тривалими розглядами заяв про самовідвід суддів Голосіївського районного суду м. Києва.

Крім того, що за цими ж епізодами неправомірних дій притягується до кримінальної відповідальності колишній заступник прокурора Дніпровського району, якого оголошено в розшук та який, за наявною інформацією, на цей час перебуває на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

Досудове розслідування триває. Збираються та перевіряються на предмет достатності для притягнення до кримінальної відповідальності докази стосовно співучасників цих та інших злочинів, вчинених під час акцій протесту у 2013-2014 роках.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 526