Сайти

регіональних

прокуратур

 
25.07.2018

Генпрокуратура направила до суду обвинувальні акти стосовно чотирьох колишніх міліціонерів ПМОП «Беркут»

      

Управлінням спеціальних розслідувань за процесуального керівництва прокурорів відділу Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України постійно вживаються заходи щодо встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності правоохоронців, причетних до перешкоджання проведенню зборів та мітингів у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності в м. Києві, а також за фактами незаконної протидії акціям протесту.

Так, у ході досудового розслідування зібрано достатньо доказів для обвинувачення у вчиненні злочинів під час вищевказаних подій колишнього міліціонера відділення №1 взводу №3 оперативної роти №3 підрозділу міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого ГУМВС України в м. Києві, колишнього міліціонера відділення №2 взводу №1 оперативної роти №3 ПМОП «Беркут», підпорядкованого ГУМВС України в м. Києві (на цей час обіймає посаду поліцейського взводу №3 роти №3 ППОП №1 ГУНП у м. Києві), колишнього міліціонера відділення №1 взводу №2 оперативної роти №1 ПМОП «Беркут», підпорядкованого ГУМВС України в м. Києві та колишнього міліціонера відділення №2 взводу №3 оперативної роти №1 ПМОП «Беркут», підпорядкованого ГУМВС України в м. Києві, а саме у перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалось болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого діями, за відсутності ознак катування, вчиненому групою осіб; незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів службовою особою, вчиненому групою осіб; складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів.

24.07.2018 обвинувальні акти стосовно вище вказаних осіб, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365 КК України (в редакції від 07.04.2011); ч. 1 ст. 28, ст. 340 КК України; ч. 1 ст. 366 КК України (в редакції від 07.04.2011), спрямовано для розгляду до Шевченківського районного суду міста Києва.

Раніше за фактами цих подій до суду спрямовано обвинувальні акти стосовно колишніх голови Київської міської державної адміністрації, начальника управління громадської безпеки ГУМВС України в м. Києві та 10 працівників столичного «Беркуту».

Досудове розслідування щодо встановлення організаторів та виконавців злочинів, вчинених під час цих подій, триває.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 544