Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.07.2018

Інформація щодо проведення перевірки в Департаменті спеціальних розслідувань

      

У зв’язку із розповсюдженням окремими Інтернет-виданнями 6 липня 2018 року інформації з посиланням на очільника Департаменту спеціальних розслідувань про те, що начебто «комісія Генеральної прокуратури України намагалася провести позапланову перевірку» у вказаному Департаменті, яка начебто була «націлена на пошук підстав для його звільнення», і при цьому «просила керівництво Департаменту підписати документи про відмову в допуску комісії до перевірки», інформуємо про наступне.

Вказана інформація не відповідає дійсності. Зазначена перевірка не була позаплановою, вона повинна була проводитись відповідно до пункту 4.2 плану першочергових заходів Генеральної прокуратури України на ІІ квартал 2018 року з питання організації роботи у Департаменті спеціальних розслідувань. Її завданням було забезпечення виконання плану роботи. Аналогічні планові перевірки самостійних структурних підрозділів систематично проводяться в центральному апараті Генеральної прокуратури України. Зокрема, у ІІ кварталі 2018 року згідно з пунктом 4.4. вказаного плану така перевірка проведена також у Головному слідчому управлінні ГПУ.

Зазначаємо, що план першочергових заходів Генеральної прокуратури на ІІ квартал 2018 року було затверджено Генеральним прокурором України 26 березня 2018 року і офіційно у друкованому виді надано куратору вказаного Департаменту - заступнику Генерального прокурора 4 квітня 2018 року.

Окрім того, 16 травня 2018 року на підставі ст. 9 Закону України «Про прокуратуру» видано наказ Генерального прокурора України «Про перевірку стану організації роботи у Департаменті спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України», для цього було створено робочу групу працівників Генеральної прокуратури України. Наказ офіційно у друкованому виді надано до Департаменту спеціальних розслідувань 21 травня 2018 року.

Члени цієї групи не просили керівництво Департаменту «підписати документи про відмову в допуску комісії до перевірки», не намагалися «записати факт відмови», а навпаки, аргументовано протягом тривалого часу переконували у необхідності її проведення, пояснюючи обґрунтованість зазначеної планової перевірки, відповідність її чинному законодавству, нормативно-правовим актам Генеральної прокуратури, зокрема наказу Генеральної прокуратури від 19 січня 2017 року №15 «Про основні засади організації роботи в органах прокуратури України».

Кожен член групи при першій зустрічі у приміщенні вказаного Департаменту 2 липня 2018 року, а потім 6 липня 2018 року, повідомив його очільника, а також керівників Департаменту, про напрямки перевірки, зазначивши назви номенклатурних справ, які будуть оглядатися, та, посилаючись на перевірку виконання Департаментом завдань, передбачених його ж Положенням, яке є на сайті відомства, тобто не є таємним.

Окрім того, увага керівника Департаменту спеціальних розслідувань була звернута на те, що всі його скарги щодо цієї перевірки та членів групи, стосовно яких він вбачав «конфлікт інтересів», розглянуто, йому надано обґрунтовані письмові відповіді. Також, з урахуванням його звернень, окремі члени групи виключені, їх замінено іншими працівниками прокуратури. Зміни внесені наказами Генерального прокурора від 24 червня 2018 та 7 липня 2018 року.

Натомість керівник вказаного Департаменту, незважаючи на надану йому ґрунтовну інформацію, вимагав «документи щодо того, які саме напрями планується перевіряти». При цьому не зміг послатися на жоден нормативно- правовий акт, яким передбачено надання таких «документів». Не давав можливості приступити до перевірки, блокуючи її проведення безпідставними, нічим не передбаченими вимогами.

Таким чином, наказ Генеральної прокуратури від 16 травня 2018 року про проведення перевірки Департаменту відповідно до пункту 4.2 плану на ІІ квартал на даний час не виконано у зв’язку з безпідставною, необґрунтованою та незаконною відмовою очільника Департаменту створити відповідні умови для роботи групи.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 267