Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.07.2018

Юрій Луценко: Створення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та органів прокурорського самоврядування було рішучим кроком до європейської моделі управління прокуратурою

                                     

У середу, 11 липня 2018 року, Генеральний прокурор України Юрій Луценко взяв участь у конференції на тему: «Перший рік роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та Ради прокурорів України: досягнення, виклики, перспективи». На заході були присутні представники Консультативної місії Європейського Союзу в Україні та Офісу Ради Європи в Україні, члени Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів і Ради прокурорів України та інші.

Розпочавши свій виступ, Генеральний прокурор України зазначив, що, попри критику і внутрішній опір, рік тому були створені Рада прокурорів України та Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, та подякував присутнім представникам Ради Європи, Європейського Союзу та всім закордонним партнерам, які доклали до цього чимало зусиль.

Так, Юрій Луценко нагадав, що «з квітня 2017 року повноваження щодо призначення, просування по службі та звільнення з неї прокурорів були передані інституціям, сформованим на відкритих і паритетних засадах за участі представників інших правничих професій».

«Сьогодні, підбиваючи річні підсумки роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та органів прокурорського самоврядування, можна з впевненістю сказати, що їх створення було рішучим кроком до європейської моделі управління прокуратурою», - наголосив Генеральний прокурор України.

Юрій Луценко зазначив, що, завдяки проведенню прозорих конкурсів на вакантні посади, які зараз відбуваються на очах у суспільства, започаткуванню спеціальної підготовки майбутніх прокурорів, відомство поповнюватиметься новими кадрами, які здебільшого приходять з-поза системи. Проте, на думку Генерального прокурора України, річний термін спецпідготовки є затягнутим, і є необхідність законодавчих змін щодо його зменшення.

Також, за словами Юрія Луценка, забезпечено впровадження іншої істотної новели - наразі лише від КДКП залежить притягнення прокурорів до дисциплінарної відповідальності. «Вже протягом року КДКП змогла продемонструвати свою ефективність. Так, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 145 прокурорів і слідчих, з них 35 звільнено з посад в органах прокуратури. І ці рішення приймаються без втручання Генерального прокурора чи його заступників», - повідомив Юрій Луценко.

Разом з тим, Генеральний прокурор України зазначив, що наявні позитивні напрацювання в діяльності Ради прокурорів. «Передусім запроваджені заходи щодо забезпечення незалежності прокурорів. Загалом, на засіданнях Ради прокурорів, серед прийнятих рішень, 33 – про внесення рекомендацій на звільнення прокурорів з адміністративних посад, 54 рішення про призначення на адмінпосади. Цифри може здаються невеликими, але це свідчення того, що запрацював механізм колегіального прийняття рішень, на який не має вирішального впливу ні прокурор області, ні Генеральний прокурор», - зауважив він.

Проте одночасно, за словами Юрія Луценка, ще залишаються певні питання, які потребують вирішення. Так, він зазначив, що необхідно більш чітко законодавчо визначити межі компетенції Ради прокурорів України і КДКП, а також вдосконалення потребує процедура оскарження рішень КДКП особами, які подали скаргу.

«Найбільші мої надії на дві речі: подальшу практику самостійної і фахової діяльності Ради прокурорів та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, а також на проект законів, які розглядаються в парламенті і мали би вдосконалити, чітко окреслити, я би сказав, сфокусувати завдання цих органів самоврядування», - зазначив Юрій Луценко.

«В цілому висловлюю величезне задоволення в тому, що велика, раніше закрита частина діяльності прокуратури стала публічною, колегіальною і, мені здається, достатньо ефективною для першого року роботи», - констатував Генеральний прокурор України.
В свою чергу, Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Віталій Грушковський і Голова Ради прокурорів України Михайло Місюра прозвітували щодо виконаної за рік роботи.

Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, спеціальний радник Генерального секретаря Ради Європи з питань України Режі Брія та заступник Голови Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Фредрік Весслау під час свої виступів вітали вже досягнуті результати і зазначили, що готові продовжувати підтримку реформ та змін, які наразі відбуваються в органах прокуратури.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 427