Сайти

регіональних

прокуратур

 
14.06.2018

Вирок стосовно Ю. Крисіна, яким йому призначено покарання – 5 років позбавлення волі, набрав законної сили

      

Апеляційним судом міста Києва завершено розгляд апеляційних скарг прокурора та представників потерпілих на вирок Шевченківського районного суду міста Києва від 22.12.2017, яким Ю. Крисіна визнано винним у грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, вчинене групою осіб, із застосуванням предмета, спеціально пристосованого для нанесення тілесних ушкоджень, що мало місце під час Революції Гідності в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року відносно журналіста газети «Вести» В. Веремія.

У ході апеляційного розгляду судом враховано принципову позицію сторони обвинувачення щодо відсутності щирого каяття обвинуваченого як обставини, що пом’якшує покарання, а також доводи прокурора в частині незаконного звільнення обвинуваченого Ю. Крисіна від відбування призначеного йому покарання з випробуванням на підставі ст. ст. 75, 76 КК України.

Зокрема, колегією суддів апеляційного суду міста Києва установлено, що суд першої інстанції, звільняючи Ю. Крисіна від відбування покарання з випробуванням, не навів переконливих доводів на підтвердження прийнятого рішення про можливість його виправлення без реального відбування покарання, не врахувавши при цьому повних даних про ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке відповідно до ст. 12 КК України відносяться до тяжких, характеру протиправних дій Ю. Крисіна та їх наслідків, поведінку обвинуваченого після вчиненого, який не вживав будь-яких заходів для усунення наслідків своєї протиправної поведінки, відшкодування шкоди потерпілим.

За результатами розгляду апеляційних скарг сторони обвинувачення вироком суду апеляційної інстанції від 13.06.2018 скасовано вирок Шевченківського районного суду міста Києва від 22.12.2017 щодо Ю. Крисіна в частині призначеного покарання, та його засуджено за ч. 4 ст. 296 КК України до покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, яке належить відбувати реально.

Вказаний вище вирок набрав законної сили з моменту його проголошення 13.06.2018.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2145