Сайти

регіональних

прокуратур

 
18.05.2018

Група осіб постане перед судом за незаконне переправлення через державний кордон підозрюваного, розшукуваного за вчинення тяжких злочинів під час Майдану

      

Департаментом спеціальних розслідувань проводиться системна робота та вживаються заходи щодо встановлення і притягнення до кримінальної відповідальності правоохоронців, причетних до неправомірних дій стосовно учасників мирних акцій протесту в грудні 2013 – лютому 2014 роках, а також надається принципова оцінка і фактам протидії розслідування цим злочинам.

Так, 18.04.2018 до суду спрямовано обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно трьох осіб, у тому числі колишнього співробітника Державної прикордонної служби України за ч. 2 ст. 332 КК України за фактом організації та здійснення в серпні 2017 року за попередньою змовою групою осіб незаконного переправлення через державний кордон України до Республіки Білорусь оголошеного в розшук міліціонера столичного спецпідрозділу «Беркут», який тривалий час розшукується за вчинення тяжких злочинів, пов’язаних з незаконним затриманням і заподіянням тілесних ушкоджень активістам ГО «Автомайдан» та іншим громадянам в січні 2014 року в м. Києві.

У подальшому розшукуваний переїхав до Російської Федерації.

У ході слідства накладено арешт та вилучено транспортний засіб на якому переправлено розшукуваного через державний кордон.

Генеральна прокуратура України висловлює подяку керівництву та співробітникам Державної прикордонної служби України за якісну співпрацю зі слідчим підрозділом у викритті та документуванні злочину і принципову законну позицію при проведенні службового розслідування та реагуванні до службових осіб, які допустили порушення закону.

Довідково: незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб, у тому числі службовою особою з використанням свого службового становища – карається позбавленням волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

 

кількість переглядів: 2154