Сайти

регіональних

прокуратур

 
08.05.2018

Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно екс-голови правління НАК «Надра України», який підозрюється у заволодінні об’єктами комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я»

       

Слідчими Генеральної прокуратури України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою екс-голови правління НАК «Надра України», приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу та директора ТОВ «Танталіт», які підозрюються у заволодінні за попередньою змовою групою осіб (у змові із В. Януковичем, матеріали за підозрою якого виділено в окреме провадження) державним майном в особливо великому розмірі, а саме у заволодінні об’єктами комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я» вартістю 540 млн грн, та у легалізації цього майна, здобутого злочинним шляхом.

У ході розслідування кримінального провадження установлено, що у 2007 році, співучасниками злочину, пов’язаного із заволодінням державним майном - майном комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я», загальною вартістю понад 540 млн грн, вчинено таке заволодіння у спосіб прийняття окремих нормативно-правових актів щодо вилучення відповідних об’єктів державної форми власності із управління Державного управління справами, передачі таких об’єктів до статутного капіталу НАК «Надра України», їх виключення із переліку об’єктів, що забезпечують виконання державою своїх функцій та життєдіяльності держави в цілому, тобто виключення з переліку об’єктів, які відповідно до положень ст. 5 Закону України «Про приватизацію державного майна» відчуженню у будь-який спосіб не підлягали, подальшого внесення змін до статуту Національної акціонерної компанії «Надра України», які, начебто, надавали можливість цій Компанії самостійно приймати рішення щодо відчуження державного майна, тобто у спосіб застосування до правовідносин, пов’язаних із розпорядженням державного майна елементів іншого права, аніж прямо передбачених Законом України «Про приватизацію державного майна», з наступною міною 25.09.2007 року майна комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я» під виглядом рівноцінного на майно ТОВ «Медінвсеттрейд», вартістю понад 33 млн грн.

У вказаному кримінальному провадженні складено та прокурором затверджено обвинувальний акт, який 08.05.2018 скеровано до суду для розгляду по суті.

Щодо інших осіб підозрюваних у даному кримінальному провадженні, які переховуються від органу досудового розслідування, а саме В. Януковича та О. Януковича, триває розгляд судом клопотань про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 2187