Сайти

регіональних

прокуратур

 
27.04.2018

Щодо результатів розслідування окремих проваджень про злочини стосовно учасників громадського руху «Автомайдан» під час Революції Гідності

                                

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України затверджено та спрямовано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно цивільної особи, так званого «тітушки», за обвинуваченням у пособництві та сприянні правоохоронцям у спланованій провокації, перевищенні влади та незаконному затриманні активістів громадського руху «Автомайдан»», застосуванні до них насильства, заподіянні їм тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості та умисному пошкодженні їх автомобілів в січні 2014 року в м. Києві.

У подальшому незаконно затриманих громадян доставили до одного з райуправлінь міліції м. Києва, де правоохоронці та «тітушки» надали завідомо неправдиві показання, поєднані з обвинуваченням активістів у тяжких злочинах, на підставі яких їх було затримано, притягнуто до кримінальної відповідальності за нібито хуліганські дії та арештовано.

Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 384 КК України (пособництво у перевищенні влади, що супроводжувалося насильством та спричинило тяжкі наслідки, а також завідомо неправдиве показання).

Тривалий час обвинувачений переховувався від слідства і суду в країнах Європи, а в листопаді 2017 року був затриманий правоохоронцями.

Щодо інших осіб, причетних до цього злочину, зокрема, заступника начальника ГУ МВС України в м. Києві, заступника начальника УБНОН, 4 співробітників цього підрозділу, командира роти і 9 міліціонерів ПМОП «Беркут» та 5 «тітушок» обвинувальні акти розглядаються в судах.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 539