Сайти

регіональних

прокуратур

 
17.04.2018

У справах Майдану здійснено повідомлення про підозру одному з колишніх керівників місцевої прокуратури м. Києва

     

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України продовжують вживатися заходи щодо встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності правоохоронців, причетних до неправомірних дій стосовно учасників мирних акцій протесту в січні – лютому 2014 року.

Так, 16.04.2018 здійснено повідомлення у передбачений чинним законодавством спосіб про підозру колишньому заступнику керівника однієї із місцевих (районних) прокуратур столиці у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 371, ч. 1 ст. 366, ст. 340 КК України, тобто незаконному триманні під вартою завідомо невинної особи – 72 річного мешканця Вінниччини, який 22 січня 2014 року прибув до м. Києва для відзначення Дня Соборності України і безпідставно був затриманий, побитий правоохоронцями та доставлений до управління міліції щодо якого слідчими складено процесуальні документи з неправдивими даними щодо нібито його участі у масових заворушеннях, а судом за клопотанням, складеним слідчим та погодженим заступником прокурора, його арештовано.
Крім того, заступнику прокурора також інкримінується складання і видача завідомо неправдивих офіційних документів та незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій.

Досудове розслідування триває. Вирішується питання та збираються докази щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення цих злочинів.

Довідково
: ч. 3 ст. 371 КК України – завідомо незаконне тримання під вартою, вчинене в особистих інтересах – карається позбавленням волі від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 3844