Сайти

регіональних

прокуратур

 
27.02.2018

Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно двох «тітушок»

      

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України триває розслідування злочинів під час протестних акцій у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, зокрема вчинених так званими тітушками.

Так завершено досудове розслідування та направлено до Дарницького районного суду м. Києва обвинувальний акт стосовно двох цивільних осіб, які обвинувачуються у незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, із застосуванням фізичного насильства; хуліганстві, що супроводжувалось особливою зухвалістю, вчиненому групою осіб в тому числі із застосуванням предметів, спеціально пристосованих та заздалегідь заготовлених для нанесення тілесних ушкоджень, а також у пособництві незаконному позбавленню волі людини та катуванні, тобто умисного заподіяння сильного фізичного болю, фізичних та моральних страждань шляхом мучення та інших насильницьких дій, скоєних в ніч 21-22 січня 2014 року в м. Києві у складі угрупування «Оплот», а також в ніч з 18.02.2014 на 19.02.2014 в центральній частині міста та на перехресті вулиць Великої Житомирської та Володимирської, тобто у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 146, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 127, ч. 2 ст. 296, ч. 4 ст. 296, ст. 340 КК України.

Наразі один з обвинувачених тримається під вартою.

Загалом, у розслідуваних Департаментом кримінальних провадженнях за епізодами вчинення під час Майдану так званими тітушками тяжких та особливо тяжких злочинів повідомлено про підозру 45 цивільним особам, 26 осіб перебувають у розшуку, стосовно 17 осіб обвинувальні акти направлено до суду, з яких 6 засуджено, з них 2 до позбавлення, при цьому вироки щодо обвинувачених набрали законної сили.

На теперішній час у вказаних кримінальних провадженнях 1 підозрюваний та 4 обвинувачених тримаються під вартою.

Досудове розслідування стосовно інших організаторів та виконавців вчинених злочинів під час цих подій триває.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 968