Сайти

регіональних

прокуратур

 
21.12.2017

Щодо реагування на факти протидії розслідуванням кримінальних проваджень про злочини правоохоронців під час протестних акцій Майдану

       

Департаментом спеціальних розслідувань проводиться системна робота та вживаються заходи щодо встановлення і притягнення до кримінальної відповідальності правоохоронців, причетних до протиправних дій стосовно учасників мирних акцій протесту в грудні 2013 – лютому 2014 роках.

Від початку розслідування цих кримінальних проваджень слідчі та прокурори стикаються з фактами перешкоджання і протидії проведенню швидкого і неупередженого досудового слідства з боку зацікавлених осіб, службових осіб державних органів та установ, окремих суддів, у тому числі навіть явного сприяння підозрюваним уникнути кримінальної відповідальності, що дає підстави для їх втечі за межі України, або на тимчасово непідконтрольну територію (до прикладу звільнення суддями з-під варти командира спецроти ПМОП «Беркут» Д. Садовника та колишніх співробітників Харківського ПМОП «Беркут», що підозрювалися у вчиненні численних вбивств).

Співробітники Департаменту принципово реагують на такі факти в межах наданих їм повноважень у відповідності вимогам чинного законодавства, у тому числі кримінально-правовими засобами.

Так, за результатами зібраних доказів оголошено підозру двом особам, у тому числі колишньому співробітнику Державної прикордонної служби України за фактом організації та здійснення в серпні 2017 року незаконного переправлення через державний кордон України до Республіки Білорусь оголошеного в розшук міліціонера столичного спецпідрозділу «Беркут», який тривалий час розшукується за вчинення тяжких злочинів, пов’язаних з незаконним затриманням і заподіянням тілесних ушкоджень активістам ГО «Автомайдан» та іншим громадянам в січні 2014 року в м. Києві.

У подальшому розшукуваний переїхав до Російської Федерації.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 2 ст. 332 КК України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України вчинене за попередньою змовою групою осіб, у тому числі службовою особою з використанням свого службового становища (карається позбавленням волі на строк від 5 до 7 років з конфіскацією транспортних засобів вчинення злочину).

У ході слідства накладено арешт та вилучено транспортний засіб на якому переправлено розшукуваного через державний кордон.

До суду внесені клопотання щодо застосування до підозрюваних запобіжних заходів.

Досудове розслідування триває. Вирішується питання та збираються докази щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення цих злочинів.

Департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України висловлює подяку керівництву Державної прикордонної служби України за належну та результативну співпрацю у розкритті злочину, у тому числі при проведенні службового розслідування, а також у випадку реагування до службових осіб, винних в порушенні закону.

кількість переглядів: 2039