Сайти

регіональних

прокуратур

 
23.11.2017

Прокуратурою Автономної Республіки Крим розпочато кримінальні провадження за фактами проведення незаконних обшуків, затримань та смерті ветерана кримськотатарського національного руху

                             

23 листопада 2017 року в м. Сімферополь представники незаконно створених органів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, за попередньою змовою групою осіб, із погрозою застосування зброї намагались незаконно позбавити волі відому кримськотатарську активістку Веджиє Кашка, в результаті чого їй стало зле. Після того, як карета швидкої допомоги забрала потерпілу, остання померла, не доїхавши до лікарні.

Прокуратурою Автономної Республіки Крим внесено відомості до ЄРДР за фактом смерті Веджиє Кашка, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України (умисне вбивство).

Також 23 листопада 2017 року представниками незаконно діючих на території АР Крим органів, зокрема ФСБ, у присутності спецпідрозділів (з нашивками на форменому одязі ОМОН та СОБР) в черговий раз проведено ряд обшуків та затримано із застосуванням спеціальних засобів (наручників) кримськотатарських активістів, зокрема Бекіра Дегерменджі, Куртсеїта Абдуллаєва, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Кязіма Аметова.

За цими фактами прокуратурою Автономної Республіки Крим до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини вчинене щодо малолітнього або з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням йому фізичних страждань, або із застосуванням зброї, або здійснюване протягом тривалого часу), ч.2 ст.162 (порушення недоторканності житла вчинене службовою особою або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування) КК України.

За матеріалами прес-служби прокуратури Автономної Республіки Крим

кількість переглядів: 516