Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.09.2017

Прокуратура Харківської області домоглася реального повернення державі 17 га земель санаторію «Бермінводи»

      

Прокуратура Харківської області забезпечила реальне виконання рішення Харківського апеляційного господарського суду щодо повернення у державну власність майже 17 га землі дочірнього підприємства «Санаторій «Березівські мінеральні води».

У 2005 році майже 17 га земель держаної власності, що знаходяться в постійному користуванні санаторію «Бермінводи», незаконно, в обхід районної держадміністрації, відійшли до Пересічанської селищної ради Дергачівського району Харківської області.

Однак, право розпоряджатися такими землями є компетенцією районної державної адміністрації, а селищна рада, прийнявши рішення про припинення санаторієм права користуватися цією землею, перевищила свої повноваження.

Гектари перейшли до селищної ради, яка у подальшому уклала договори оренди на ці ділянки. Тобто оздоровчий заклад, який де-юре є постійним користувачем землі, фактично у самого себе орендував ділянку.

Нагадаємо, прокуратура подала до господарського суду Харківської області позов з вимогами визнати рішення місцевої ради недійсним та повернути державі землі з оренди. Після відмови у задоволені вимог у двох перших інстанціях справа розглядалася Вищим господарським судом України, який двічі повертав справу в апеляційну інстанцію. Під час третього розгляду в апеляції прокуратура відстояла свою позицію.

Наразі рішення суду реально виконано у повному обсязі. Вартість повернутої землі становить 16,5 млн грн.


Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 269