Сайти

регіональних

прокуратур

 
28.07.2017

Генпрокуратура довела у Вищому господарському суді України незаконність відведення та передачі земель ландшафтного заказника місцевого значення «Острів Жуків» вартістю понад 1,4 млрд грн

      

Управлінням Генеральної прокуратури України з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього заступника голови Київської міської державної адміністрації - начальника Головного управління земельних ресурсів у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Зазначена особа умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи, в порушення норм чинного законодавства, без належного опрацювання та зазначення наявних обмежень, зловживаючи своїм службовим становищем, безпідставно погодила передання у власність обслуговуючому кооперативу житлового кооперативу «Котміст» для будівництва земельні ділянки площею понад 70 га загальною вартістю понад 1,4 млрд грн, які можуть бути включенні до меж ландшафтного заказника місцевого значення «Острів Жуків».

Як наслідок, у подальшому рішенням Київської міської ради передано зазначені вище землі у власність вказаного житлового кооперативу.

Вказані незаконні рішення Київської міської ради, а також державні акти на передані землі оскаржено заступником Генерального прокурора України у встановленому законом порядку у Господарському суді м. Києва.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 15.12.2016 внаслідок отримання переконливих доказів повністю задоволено вимоги заступника Генерального прокурора України про визнання недійсним рішень Київської міської ради, скасування низки державних актів на право власності на землю, визнання відсутності права власності на понад 70 га природно-заповідних земель міста Києва загальною вартістю 1,4 млрд грн.

Вказане рішення було оскаржено відповідачами у встановленому законом порядку в Київському апеляційному господарському суді, але завдяки принциповій позиції прокурорів Генеральної прокуратури України 05.04.2017 Київським апеляційним господарським судом апеляції відповідачів по справі залишено без задоволення, а рішення Господарського суду міста Києва від 15.12.2016 - без змін.

Постановою Вищого господарського суду України від 11.07.2017 рішення Господарського суду міста Києва від 15.12.2016 та Київського апеляційного господарського суду від 05.04.2017 визнано законними та обґрунтованими у частині незаконності дій службових осіб Київської міської ради з відведення та передачі земельних ділянок Обслуговуючому кооперативу житлового кооперативу «Котміст».

На цей час розпочато процедуру виконання судових рішень про повернення у власність Київської міської громади земельних ділянок ландшафтного заказника місцевого значення «Острів Жуків».


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 806