Сайти

регіональних

прокуратур

 
26.05.2017

Генпрокуратура повідомила про підозру колишньому прокурору одного з районів Черкаської області у кримінальному провадженні за фактами протидії протестним акціям

     

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України продовжується системна робота з розслідування, розкриття злочинів, вчинених під час акцій протесту у 2013-2014 роках, шляхом всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин для забезпечення встановлення об’єктивної істини та притягнення винних до відповідальності.

Зокрема, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами протидії протестним акціям шляхом протиправного переслідування учасників мітингів та зборів у м. Черкасах в січні 2014 року працівниками правоохоронних органів та суду.

У цьому кримінальному провадженні перевіряється законність затримання, притягнення до кримінальної відповідальності та застосування запобіжних заходів щодо 66 осіб у період 23 – 27 січня 2014 року.

На підставі зібраних доказів у межах цього кримінального провадження 25.05.2017 повідомлено про підозру колишньому прокурору одного з районів Черкаської області у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ст. 340 (незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, здійснене за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 343 (втручання службовою особою з використанням свого службового становища в діяльність працівників правоохоронних органів), ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 372 (притягнення завідомо невинних осіб до кримінальної відповідальності на виконання явно злочинного наказу, поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення та іншою фальсифікацією), ч. 2 ст. 376 (втручання службовою особою з використанням свого службового становища в діяльність судових органів),ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 371 (організація на виконання явно злочинного наказу в інших особистих інтересах завідомо незаконного тримання осіб під вартою) КК України.

Підозрюваному інкримінується вчинення вищевказаних протиправних дій щодо 7 незаконно затриманих осіб як особисто так і через втручання у діяльність своїх підлеглих та слідчих суддів.

Досудове розслідування триває. Збираються та перевіряються на предмет допустимості та достатності для притягнення до кримінальної відповідальності докази щодо інших співучасників вчинення цих злочинів (працівників органів внутрішніх справ, прокуратури та суддів), а також та за іншими епізодами злочинної діяльності.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 519